Menü Kapat

Genital Estetikte Yeni Yöntemler ve Rejuvenasyon

Günümüzde artık teknolojik gelişmeler ve cerrahi tekniklerin ilerlemesi ile genital estetikte de yeni yöntem ve kozmetik jinekolojik uygulamalar yerini almıştır. Hangi kadın için hangi yöntemin uygun olacağı doktor ile birlikte karar vermekte fayda vardır. Bu nedenle de şikayetlerinizi doktorunuzla paylaşmaktan çekinmemelisiniz.

  • Vajinal Daraltma: Tekrarlayan doğumlar, bağ dokusunun kaybı, doğum yırtıkları gibi nedenlerle vajinal bölgede genişleme, bollaşma, cinsel ilişkide his azalması, cinsel ilişki sırasında vajenden gaz çıkması gibi şikayetler oluşabilir. Bunlarda kadında özgüven kaybı ve isteksizliğe yol açabilmekte. Vajinal daraltma yöntemleri cerrahi vajinoplasti, lazerle yada HİFU ile yapılabilmektedir. Cerrahi olarak yapılan vajinal daraltma ameliyatı genellikle yarım günlük yada bir günlük yatış gerektirir. Lazer ve HİFU ile vajinal daraltma ofis şartlarında olur. 
  • Vajinal Rejuvenasyon: Vajinal gençleştirme, vajinal yenilenme olarak da adlandırılabilir.  Vajinal daraltma, vajinal sıkışlatırma sağlayan vajinoplasti operasyonu, lazerle vajinal daraltma, sıkılaştırma vajinal rejuvenasyon yöntemleri arasında sayılabilir.
  • Perine Estetiği: Perine bölgesinin düzeltilmesi cerrahi operasyon ile olmaktadır. Epizyo skar, doğum dikişinin düzeltilmesi perine estetiği içinde olmaktadır. Perinoplastide denmektedir.
  • Genital Dolgu Uygulamaları: Dış dudakların asimetri ya da zamanla atrofiye uğrayıp sarktığı durumlarda, dış dudak büyütmesinde kullanılabilir. Ayrıca yaşla hacim kaybına uğrayan dudaklara , perineal bölgeye hacim, dolgunluk, nem ve tonus kazandırır.  Yine genital hyolüronik asit, genital dolgu uygulamaları, vajinal kuruluk, cinsel isteksizlik, anorgazmi durumlarında kullanılabilir. Bunlar muayenehane şartlarında uygulanabilen, uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülen yöntemlerdir. Cinsel yaşama katkı sağlar.
  • Vajinal Genital Lazer Uygulamaları: Lazer’ in vajinal probu sayesinde lazer vajinal daraltma, idrar kaçırma, renk açma, vajinal rejuvenasyon için kullanılabilmektedir.
  • Genital vajinal HİFU Yöntemi: HİFU ultrason dalgası ile kas tabakasına kadar etkir. Vajinal probu sayesinde vajinal bölgeye de uygulanabilmektedir. İdrar kaçırma, vajinal daraltma için kullanılabilir.
  • Genital Renk Açma: genital gölge vulvar bölge de zamanla ciltte koyulaşmalar olabilir. Kimyasal peeling, mezoterapi, lazer gibi yöntemlerle renk açma işlemi yapılabilir. Bu işlemler kozmetik jinekolojik uygulamalar içinde sayılmaktadır.
  • G noktası büyütme O noktası büyütme yöntemleri cinsel isteksizlik, anorgazmi, orgazm olamama da kullanılabilir.

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir