Menü Kapat

Op. Dr. Banu Uçar

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

1977 yılında Ankara’da doğdum. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalında kadın hastalıkları ve doğum ihtisasımı tamamladım. T.C. Sağlık Bakanlığı Erzurum Nenehatun Kadın Doğum Hastahanesinde görev yaptım. Sonrasında Ankara’ya dönerek çeşitli özel hastahanelerde çalıştım. 6 yıldır A Life Hospital Hastahanesinde çalıştıktan sonra 20 yıllık mesleki tecrübemle kendi muayenehanemde devam etme kararı aldım.

Kadın hastalıkları ve doğum branşı tıbbi ve cerrahi bölümlerinde tecrübelerime ek olarak mesleki yaşantımda sayısız kongre ve seminerlere de katıldım. Sayısız doğum, çok sayıda rahim ve kist ameliyatı yaptım. Hamile takibi, riskli durumların takibi, çoğul hamile takibi özel ilgi alanlarıma girmektedir. Yine normal vajinal doğum, doğal doğum, sezaryen doğum, dış gebelik, vajinismus, cinsel terapi, infertilite, polikistik over sendromu, hormon bozuklukları, adet düzensizliği, servikal smear, HPV tedavisi, rahim ağzı hastalıklarının tanı ve tedavisi, over kistleri, menapoz, jinekolojik ameliyatlar sıklıkla çalıştığım alanlardır.

Etik ve bilimsel bilgiler ışığında hastalarımı takip ve tedavi ettim. Muayenehanemde de yine aynı prensiple hastalarıma hizmet vereceğim. Muayenehanemde son teknoloji 4D Ultrasonografi -LİVE HQ özelliği olan ultrason cihazı ve NST cihazı bulunmaktadır. Bebeğinizin renkli resimlerini ve CD kayıtlarını alarak gelecek yıllara hatıra olarak saklayabilirsiniz. Sterilizasyon cihazı, elektrokoter cihazı mevcut olduğu için küçük müdahaleler yapılabilmektedir.

Sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Sevgi ve sağlıcakla kalınız.